infolinia
tel. +48 (74) 66 55 778
kom. +48 691 579 136


godziny otwarcia
poniedziałek-piątek 1000-1900

ul. Piłsudskiego 39
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Menu

toksyna botulinowa

botoks wypełniacze, kwas hialuronowy nici PDO cienie pod oczami peeling powiększanie ust mezoterapia zabiegi na dłonie osocze bogastopłytkowe dermapen prx fenol botoksCo to jest Botoks?

Powszechnie używany botoks to toksyna botulinowa, która jest wytwarzana przez beztlenową bakterię jadu kiełbasianego Clostridum botulinum. W medycynie toksyna botulinowa powszechnie wykorzystywania jest do leczenia: nadpotliwości, migrenowych bólów głowy, przykurczów mięśni, tików oraz zeza. Dopiero w latach 80-tych XX wieku botoks zaczął być wykorzystywany w medycynie estetycznej i stosowany do wygładzania zmarszczek wokół oczu i na czole.

 
Jakiego  preparatu używa Lekarz w CME?

W naszym gabinecie używane są wyłącznie najlepsze preparaty światowych firm takich jak: Allergan. Firma ta jest producentem preparatu o zastrzeżonej nazwie ***®. Toksyna botulinowa ***® podana w naszym Centrum jest bezpieczna i pochodzi z legalnego źródła.  

Szereg badań klinicznych i publikacji naukowych wydanych we współpracy ze specjalistami w dziedzinie medycyny estetycznej, dermatologii i chirurgii plastycznej potwierdza skuteczność kliniczną i wysoką wydajność produktów, które stosujemy w naszym Centrum.
 

Co możemy poprawić używając toksyny botulinowej?

W naszym Centrum Lekarz ostrzykuje botoksem wybrane mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Najczęściej są to: zmarszczki poziome na czole, kurze łapki, zmarszczki między brwiami.
Prowadzimy również terapię nadpotliwości dłoni i stóp.
 

Czy zabieg podania toksyny botulinowej jest bolesny?

Chyba jako jedyny, spośród wszystkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, nie boli i nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. W naszym Centrum, aby złagodzić dyskomfort u osoby poddajacej się zabiegowi, Lekarz schładza skórę zimnymi kompresami przed samym podaniem substancji.
 
 

Kto w Centrum Medycyny Estetycznej wykonuje zabiegi
z użyciem toksyny botulinowej?

Dawka preparatu musi być bardzo dokładnie przeliczona i precyzyjnie dobrana do indywidualnych potrzeb Klienta.
W CME zabiegi te wykonują:
  • lek. med. Magdalena Simon-Błażewicz
  • dr n. med. Arkadiusz Konieczny
 
 
 


lek. med. Magdalena Simon-Błażewicz


dr n. med. Arkadiusz Konieczny

 

Jaki wiek jest najbardziej odpowiedni na podanie toksyny botulinowej?

Do naszego Centrum zgłaszają się Klienci w różnym wieku. Nie ma granicy wieku i kwalifikacja do zabiegu jest kwestią oceny mimiki osoby, która zgłosiła się na zabieg. 
 

Jak długo należy oczekiwać na efekty zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?

Efekty podania toksyny botulinowej można zaobserwować w ciągu 14 dni od momentu podania preparatu. Po tym czasie efekt jest maksymalny i na pewno nie będzie już większy. W naszym Centrum, wizytę kontrolną planujemy nie wcześniej jak na 14. dzień od momentu wykonania zabiegu.
 

Czy botoks jest bezpiecznym zabiegiem?

Toksyna botulinowa w medycynie wykorzystywana jest od wielu lat a jej działanie jest udokumentowane. Decydując się na zabieg, należy wybierać tylko renomowane i rekomendowane gabinety, które wykorzystują oryginalne  preparaty medyczne, a nie ich podróbki niewiadomego pochodzenia. Jeśli zabieg wykonany jest źle, przez niedoświadczonego Lekarza, może dojść do niepożądanych efektów. Niestety nie istnieje żaden preparat, który zneutralizowałby działanie toksyny botulinowej. W takiej sytuacji pomoże tylko czas. Ważnym elementem, na który też należy zwrócić uwagę jest cena - nie może ona być zbyt niska.
 

Czy zabiegi z użyciem toksyny botulinowej dyskwalifikuje z życia na jakiś czas?

Nie, ślady po nakłuciach są zwykle niewidoczne. Ważne jest, aby po zabiegu, przez kilka godzin nie wykonywać gwałtownych ruchów, nie masować miejsc, gdzie był podany preparat, nie korzystać z sauny, siłowni, solarium, aby toksyna botulinowa nie przemieściła się w inną okolicę. Po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, należy ściśle dostosować się do zaleceń lekarskich. 
 
 

Czy są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?

Tak, w naszym Centrum podczas konsultacji Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z osobą, która jest zainteresowana zabiegiem. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:
  • niektóre choroby autoimmunologiczne;
  • choroby nowotworowe;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • ogólny zły stan zdrowia np. przeziębienie, grypa;
  • opryszczka;
  • menstruacja;
  • nierealne oczekiwania co do kosmetycznych efektów zabiegu;
  • aktywny stan zapalny lub infekcja w miejscu, w którym ma odbyć się zabieg.
 

Jak uniknąć nienaturalnych, nieestetycznych i przesadzonych efektów zabiegów z użyciem toksyny botulinowej?

Najlepszą metodą, aby uniknąć takich efektów jest wybranie renomowanego gabinetu, w którym zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywane są przez doświadczonych Lekarzy i tylko Lekarzy. Do naszego Centrum najczęściej zgłaszają się osoby z polecenia osób, które już takie zabiegi wykonały. Każdy zabieg poprzedzony jest długą rozmową, na podstawie której Lekarz proponuje zabiegi adekwatne do oczekiwań Klientów a zarazem dostosowane do kształtu jego twarzy. Celem wszystkich zabiegów wykonywanych w naszym Centrum, jest uzyskanie jak najbardziej naturalnego wyglądu, ponieważ dobrze wykonany zabieg, nie może zmieniać indywidualnych rysów twarzy, a jedynie uatrakcyjnić wygląd, likwidując niedoskonałości. Osoba, która poddała się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej powinna wyglądać o kilka lat młodziej i sprawiać wrażenie wypoczętej, natomiast nikt z rodziny oraz znajomych nie powinien zauważyć jakiego rodzaju zabiegi były wykonane.
 
 

zabieg

cena

CZOŁO - redukcja zmarszczek
zabieg jednorazowy

700 zł

MIĘDZY BRWIAMI - redukcja zmarszczek
zabieg jednorazowy

700 zł

KURZE ŁAPKI - redukcja zmarszczek
zabieg jednorazowy

600 zł

CAŁOŚĆ (CZOŁO + MIĘDZY BRWIAMI + KURZE ŁAPKI)
zabieg jednorazowy

1800 zł

nadpotliwość - DŁONIE
zabieg jednorazowy

1800 zł

nadpotliwość - STOPY
zabieg jednorazowy

1800 zł

nadpotliwość - PACHY
zabieg jednorazowy

1800 zł


« medycyna estetyczna

 

Poznaj nasz personel
Strona główna  |  o nas  |  oferta  |  raty  |  promocje  |  kontakt  |  szukaj
Mapa strony  |  Prawa autorskie © 2005-2023 CME