infolinia
tel. +48 (74) 66 55 778
kom. +48 691 579 136


godziny otwarcia
poniedziałek-piątek 1000-1900

ul. Piłsudskiego 39
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Menu

chirurgia estetyczna

W Centrum Medycyny Estetycznej od 2005 roku specjalizujemy się w zabiegach na twarzy. Doskonale wiemy, że nawet drobne znamię, pieprzyk, brodawka czy blizna mogą stanowić poważny defekt wyglądu twarzy. Dlatego każdy zabieg na twarzy wykonujemy z zastosowaniem technik chirurgii plastycznej.

Lata doświadczeń skłaniają nas do indywidualnej oceny każdego pacjenta, bo każdy człowiek jest inny. Przedstawiony poniżej zakres naszej oferty ma Państwu przybliżyć możliwości współczesnej chirurgii estetycznej ale zawsze wybranie właściwego zabiegu powinno być wspólnie omówiona z naszym specjalistą.

 

NASZ SPECJALISTA

dr n. med. Arkadiusz Konieczny

ZOBACZ WIĘCEJ


botoks wypełniacze, kwas hialuronowy


Plastyka korekcyjna powiek górnych

 

Wskazania do zabiegu korekcji powiek górnych:

  1. wiotkość powiek górnych
  2. postępujący proces starzenia się skóry wokół oczu
  3. gdy nadmiar skóry powiek ogranicza pole widzenia

 

Jakich efektów można się spodziewać poddając się zabiegowi korekcji powiek górnych?

  1. optyczne odmłodzenie twarzy
  2. poprawa funkcjonalności powiek
  3. długotrwały efekt

 

Na czym polega zabieg korekcji powiek górnych?

Jest to chirurgiczne usunięcie nadmiaru zwiotczałej skóry powiek. Rany zszywane są bardzo cienkimi nićmi chirurgicznymi. Zabieg nie wymaga noszenia opatrunków. Szwy usuwane są po kilku dniach od wykonania zabiegu (zazwyczaj po 5 dniach).

 

W jakim znieczuleniu wykonuje się zabieg korekcji powiek górnych?

Plastyka powiek górnych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie to daje Pacjentowi pełen komfort w czasie zabiegu. Jedynym nieprzyjemnym momentem jest kilka sekund samego znieczulenia. Zabieg trwa około dwóch godzin bez konieczności hospitalizacji.

 

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu korekcji powiek górnych?

  1. Niezbędna jest wizyta konsultacyjna z chirurgiem przeprowadzającym zabieg operacyjny w celu oceny stanu zdrowia pacjenta, ustalenia wskazań, omówienia zabiegu oraz spodziewanego efektu.
  2. Podczas konsultacji należy poinformować chirurga o ewentualnych schorzeniach i ich leczeniu.
  3. Po zakwalifikowaniu do zabiegu konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych: morfologia, APTT, INR, witamina d3 (25 OH) (badania laboratoryjne można wykoać w naszym Centrum).
  4. Na 5 dni przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy (Aspiryna, Polopiryna, Polocard, Acard, Acesan, Alka-Prim, Alka-Seltzer, Aspifox, Bestpirin, Encopirin, Etopiryna, Gripblocker, Hascopiryn cardio, Proficar).
  5. W dniu zabiegu nie należy pić napojów zawierających kofeinę (kawa, mocna herbata, cola, pepsi, Red-Bull i inne wysokoenergetyczne napoje, shoty przedtreningowe, tabletki odchudzające z kofeiną) ani alkoholu.

 

Kiedy nie można wykonywać plastyki korekcyjnej powiek górnych?

Zabieg korekcji powiek górnych wykonywany ze wskazań estetycznych nie może być przeprowadzony:

  1. podczas infekcji i stanów zapalnych skóry w obrębie powiek lub twarzy
  2. w czasie ciąży i karmienia piersią
  3. podczas leczenia onkologicznego
  4. u osób ze skazą krwotoczną
  5. podczas leczenia z zastosowaniem leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów)
  6. u osób z nieuregulowaną cukrzycą, nadciśnieniem lub poważnymi zaburzeniami hormonalnymi (w przypadku uregulowania farmakologicznego tych schorzeń zabieg jest możliwy).

 

Jak należy postępować po zabiegu korekcji powiek górnych?

Bezpośrednio po zabiegu, na powieki nakładana jest maść z antybiotykiem chroniąca przed infekcją. Proces gojenia na ogół przebiega bezboleśnie bez konieczności stosowania środków p/bólowych. Obrzęk i zasinienie utrzymuje się ok. 1-2 tygodnie, dlatego przez kilka kolejnych dni po wykonaniu zabiegu w celu przyspieszenia gojenia, zaleca się stosowanie okładów z czarnej herbaty. Powrót do codziennych czynności możliwy jest już następnego dnia.

Jeżeli obrzęk i zasinienie powiek może przeszkadzać w pracy to powrót do zajęć zawodowych możliwy jest po ok. 10-14 dniach od wykonania zabiegu operacyjnego. Zaleca się również noszenie okularów przeciwsłonecznych na początku kuracji, ze względu na dużą wrażliwość oczu na warunki atmosferyczne. W początkowym etapie gojenia, czyli przez pierwsze 2 tygodnie, należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, przebywania w pomieszczeniach o bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach (sauna, solarium, gorąca plaża, kriokomora, zimą na mrozie).

 

Jaki jest koszt zabiegu korekcji powiek górnych?

zabieg operacyjny

cena

KOREKTA POWIEK GÓRNYCH. W cenie zawarte są: plastyka chirurgiczna powiek górnych, wszystkie niezbędne wizyty i usuwanie szwów.

4500 zł

 

Czy po zabiegu korekcji powiek górnych mogą wystąpić działania niepożądane?

Po prawidłowym przygotowaniu do zabiegu oraz jego wykonaniu powikłania są niezwykle rzadkie. Powikłania w postaci infekcji ran mogą wystąpić w czasie przypadkowego przeziębienia/infekcji lub nieprawidłowej pielęgnacji miejsc operowanych w okresie rekonwalescencji, 1-2 tygodnie po zabiegu. Zaburzenia gojenia mogą również wystąpić podczas korzystania z sauny, solarium, opalania na słońcu, bądź dłuższego (powyżej 20 minut) przebywania na mrozie w czasie pierwszych 6 tygodni po zabiegu operacyjnym. Tworzenie się blizn na powiekach zazwyczaj jest spowodowane stosowaniem makijażu zbyt szybko po zabiegu, nadmiernie intensywnym masowaniem blizn lub stosowaniem preparatów na blizny bez konsultacji z lekarzem.

Przy konsekwentnym i rzetelnym stosowaniu się do zaleceń lekarza, nie zdarzają się powikłania. W Centrum Medycyny Estetycznej bardzo dużą wagę przywiązujemy do opieki pozabiegowej, wyczulając pacjentów na to, że efekt końcowy w dużym stopniu uzależniony jest od pielęgnacji domowej.

 

Ile musi trwać pobyt w Polsce w przypadku przyjazdu Pacjenta z zagranicy?

Minimum 6 dni. Pierwszego dnia wykonywany jest zabieg, dnia 6-tego są usuwane szwy. Okres 5 dni po operacji jest obarczony największym prawdopodobieństwem powikłań, dlatego warto mieć możliwość w tym czasie kontroli u chirurga. Naszym Pacjentom zapewniamy w tym czasie bezpłatną opiekę - możliwość kontaktu telefonicznego z lekarzem, dowolną ilość kontroli w celu niwelacji jakichkolwiek ewentualnych zaburzeń gojenia. Dzięki takiemu postępowaniu jeszcze nigdy nie zdarzyły się w naszym Centrum poważne powikłania. Warto też pamiętać, że przybycie do Polski w dniu zabiegu spowoduje większe zmęczenie, co niekorzystnie wpływa na komfort terapii. Zalecamy przybycie o 1 dzień wcześniej.


Odstające małżowiny uszne

 

Wskazania do zabiegu korekcji chirurgicznej:

  1. odstające uszy będące defektem wrodzonym.
  2. odstające uszy powstałe w wyniku urazu mechanicznego.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu korekcji odstających małżowin usznych?

  1. zmniejszenie kąta odchylenia małżowin usznych od głowy
  2. trwały efekt
  3. poprawa wyglądu zewnętrznego i komfort psychiczny

 

Na czym polega zabieg korekcji odstających małżowin usznych?

Zabieg polega na nacięciu skóry za uchem, co ma na celu odsłonięcie chrząstki. Następnie nadmiar chrząstki zostaje często wycięty, a pozostała część kształtowana jest tak, aby przybliżyć ucho do głowy. Do kształtowania chrząstki wykorzystuje się niewchłanialne nici nylonowe, natomiast rana zamykana jest za pomocą szwów. Po zabiegu zostaje założony opatrunek na uszy.
 

W jakim znieczuleniu wykonuje się zabieg korekcji odstających małżowin usznych?

W CME zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, podczas zabiegu znieczula się uszy
oraz ich okolice, a pacjent cały czas pozostaje świadomy. Zabieg trwa ok. 2 godziny i nie ma
konieczności hospitalizacji.

 

W jaki sposób należy przygotować się do zabiegu korekcji odstających małżowin?

  1. Niezbędna jest wizyta konsultacyjna z chirurgiem przeprowadzającym zabieg operacyjny w celu oceny stanu zdrowia pacjenta, ustalenia wskazań, omówienia zabiegu oraz spodziewanego efektu.
  2. Podczas konsultacji należy poinformować chirurga o ewentualnych schorzeniach i ich leczeniu,
  3. Po zakwalifikowaniu do zabiegu konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych: morfologia, APTT, INR, witamina d3 (25OH) (badania laboratoryjne można wykonać w naszym Centrum).
  4. Na 5 dni przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków zawierających kwas acetylosalicylowy (Aspiryna, Polopiryna, Polocard, Acard, Acesan, Alka-Prim, Alka-Seltzer, Aspifox, Bestpirin, Encopirin, Etopiryna, Gripblocker, Hascopiryn cardio, Proficar).
  5. W dniu zabiegu nie należy pić napojów zawierających kofeinę (kawa, mocna herbata, cola, pepsi, Red-Bull i inne wysokoenergetyczne napoje, shoty przedtreningowe, tabletki odchudzające z kofeiną) ani alkoholu.
  6. Należy kupić wodę utlenioną 3% oraz jałowe gaziki 7cmx7cm. Są one niezbędne do zmian
    opatrunków po zabiegu. Sposób prawidłowego wykonania opatrunku będzie przedstawiony przez Lekarza na wizycie kontrolnej - dzień po operacji.
  7. Należy zaopatrzyć się w lek przeciwbólowy przepisany przez chirurga,
  8. W dniu zabiegu dobrze jest przyjść w ubraniu z kapturem, aby po operacji nie krępować się podczas wychodzenia z Kliniki. (na głowie będzie dość duży opatrunek, który najłatwiej przykryć
    szerokim kapturem). Nie jest to jednak konieczne.
  9. Dzień przed planowanym terminem zabiegu należy umyć głowę.
  10. Na zabieg należy zgłosić się bez żadnej biżuterii na uszach, twarzy oraz ciele.
  11. Zgłaszając się na zabieg należy być zdrowym: bez opryszczki, grypy lub innych chorób
    infekcyjnych.

 

Kiedy nie można wykonywać plastyki korekcyjnej małżowin usznych?

Zabieg korekcji odstających małżowin usznych nie może być przeprowadzony:

  1. podczas infekcji i stanów zapalnych skóry w obrębie uszu lub twarzy
  2. w czasie ciąży i karmienia piersią
  3. podczas leczenia onkologicznego
  4. u osób ze skazą krwotoczną
  5. podczas leczenia z zastosowaniem leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów)
  6. u osób z nieuregulowaną cukrzycą, nadciśnieniem lub poważnymi zaburzeniami hormonalnymi (w przypadku uregulowania farmakologicznego tych schorzeń zabieg jest możliwy).
  7. Jeśli chorowałaś(łeś) lub chorujesz na AIDS lub żółtaczkę zakaźną typu B lub C lub inną.

 

Jak należy postępować po zabiegu korekcji odstających małżowin usznych?

Po zabiegu wymagane jest noszenia opatrunku w kształcie nauszników. Szwy ściągane są  zazwyczaj po 10 dniach. Po tym czasie należy przez 3 miesiące nosić opaskę na uszy 24  godziny na dobę, a następnie, do 6 miesięcy, tylko na noc.

Bezpośrednio po zabiegu należy położyć się i odpoczywać. Jeżeli pracujesz, lekarz wystawi  zwolnienie z pracy. Przez pierwsze 2-3 dni warto stosować leki przeciwbólowe, które można  odstawić po ustąpieniu bólu.

Należy stosować dietę lekkostrawną z dużą zawartością świeżych warzyw i owoców.

1 dzień po operacji odbędzie się pierwsza wizyta kontrolna. Na wizytę kontrolną należy przyjść  z osobą, która  później będzie pomagała zmieniać opatrunki w domu. W ten dzień będzie można obejrzeć efekt operacji i zapoznać się z prawidłowym sposobem wykonywania opatrunku.

Już po 3 dniach będzie można delikatnie umyć włosy, a zmoczenie uszu nie będzie problemem

Do 6 tygodni nie można opalać się i korzystać z solarium.

Należy stosować się do wszystkich zaleceń chirurga, gdyż od tego zależy ostateczny efekt operacji.

 

Jaki jest koszt zabiegu korekcji odstających małżowin usznych?

zabieg operacyjny

cena

KOREKTA ODSTAJĄCYCH MAŁŻOWIN USZNYCH. W cenie zawarte są: plastyka chirurgiczna odstających małżowin usznych, wszystkie niezbędne wizyty i usuwanie szwów.

4 700 zł
KOREKTA ODSTAJĄCEJ - JEDNEJ MAŁŻOWINY USZNEJ. W cenie zawarte są: plastyka chirurgiczna odstających małżowin usznych, wszystkie niezbędne wizyty i usuwanie szwów. 2 600 zł

 

 

Poznaj nasz personel
Strona główna  |  o nas  |  oferta  |  raty  |  promocje  |  kontakt  |  szukaj
Mapa strony  |  Prawa autorskie © 2005-2024 CME