infolinia
tel. +48 (74) 66 55 778
kom. +48 691 579 136


godziny otwarcia
poniedziałek-piątek 1000-1900

ul. Piłsudskiego 39
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Menu

makijaż permanentny (mikropigmentacja)

 

Czym jest Makijaż Permanentny?

Makijaż permanentny (inaczej mikropigmentacja lub makijaż trwały) - jest zabiegiem należącym do kosmetyki estetycznej. Wykonujemy go w celu podkreślenia naturalnej urody, bądź skorygowania jej mankamentów. Dzięki nowoczesnym technikom, zabieg jest bezpieczny i prawie bezbolesny. Dobrze wykonany makijaż permanentny daje w pełni naturalny i estetyczny wygląd. Zabieg polega na precyzyjnej implantacji hipoalergicznych pigmentów do warstwy podstawnej naskórka (ok. 0,28 mm). Daje to możliwość równomiernego oraz całkowitego wyłuszczenia koloru w przeciągu kilku lat. Pigment wprowadzany jest przy pomocy jednorazowych sterylnych igieł.

 

Kto w Centrum Medycyny Estetycznej wykonuje makijaż permanentny?

W CME makijaż permanentny wykonuje Linergistka Małgorzata Czarnota-Morawska, która jest absolwentką prestiżowego Międzynarodowego Studium Dziewulskich w Warszawie o profilu charakteryzator filmowy, zdobyła również tytuł Kosmetologa na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu.

 

Na jakim sprzęcie pracuje Linergistka wykonując makijaż permanentny?

Wszystko uzależnione jest od metody, za pomocą której wykonywany jest zabieg. Wyróżniamy dwie metody – metoda manualna, którą tworzy się wykorzystując specjalny pen ze sterylną igłą zwaną piórkiem. Druga to metoda kompaktowa, tzw. maszynowa, i jest wykonywana na maszynie Bioevolution Margo Laser Digital.

 

Jakich barwników używamy do wykonania makijażu permanentnego?

W zależności od tego jakiej metody używamy, pigmenty są sterylne, przebadane dermatologicznie oraz okulistycznie. Posiadające wszelkie certyfikaty i wymogi bezpieczeństwa. Pigmenty jakie stosuje Linergistka w naszym Centrum to znane marki, takie jak Biotek, Fashion Brows, Hanami.

 

Jakie są zalety wykonania makijażu permanentnego?

  • oszczędność czasu, który przeznaczamy na codzienny makijaż brwi, oczu i ust;
  • optyczne pogrubienie i wydłużenie brwi lub ich rekonstrukcja;
  • zagęszczenie w linii rzęs, nadanie oku odpowiedniej oprawy;
  • optyczne powiększenie ust oraz nadanie im odpowiedniego kształtu;
  • korekcja defektów takich, jak łysienie plackowate czy zakola;
  • możliwość korygowania starego makijażu permanentnego;
  • możliwość zupełnej zmiany makijażu po całkowitym wchłonięciu.

 

Czy są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego?

Tak, w naszym Centrum podczas konsultacji Linergistka przeprowadza szczegółowy wywiad z osobą, która jest zainteresowana makijażem permanentnym, podczas którego zostanie wypełniona ankieta w celu wyłonienia ewentualnych przeciwskazań. Do najważniejszych przeciwwskazań zalicza się:

  • aktywna opryszczka;
  • uczulenie na znieczulenie i składniki kosmetyczne;
  • choroby oczu (tendencje do zapalenia spojówek);
  • nowotwory skóry;
  • zaburzenia krzepliwości krwi i hemofilia;
  • skłonność do powstawania bliznowców.

 

Jak długo należy oczekiwać na efekt ostateczny zabiegu?

Tuż po zabiegu makijaż sprawia wrażenie bardziej intensywnego. Ten efekt w zależności od indywidualnych uwarunkowań skóry utrzymuje się do 2 tygodni. Czas całkowitego gojenia naskórka trwa ok. 28-35 dni. Po tym czasie możemy ujrzeć ostateczny efekt zabiegu i jeśli jest taka potrzeba, można wykonać korektę. Intensywność pigmentu oraz jego kolor zależą od:

  • Rodzaju skóry oraz wieku klienta
  • Procesu fagocytozy pigmentu (odpowiedzi immunologicznej)
  • Stosowanej techniki zabiegowej
  • Pielęgnacji pozabiegowej.

 

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu?

Czas utrzymania się pigmentu w skórze jest bardzo indywidualny. Waha się od 1 do 2 lat i jest zależny od:

  • ekspozycji skóry na słońce;
  • przyjmowanych leków;
  • sposobu pielęgnacji skóry;
  • typu cery klienta;
  • rodzaju chorób przewlekłych, które występują u osoby poddającej się zabiegowi.

 

Czy makijaż permanentny wymaga wcześniejszego znieczulenia?

Tak. Przed zabiegiem trzeba odpowiednio przygotować miejsce zabiegowe. Nakładane jest znieczulenie w postaci maści na bazie lignokainy oraz drugie znieczulenie w trakcie zabiegu nakładane po przerwaniu ciągłości skóry.
 

Czy przed wykonaniem makijażu trzeba się jakoś przygotować?

W przypadku tendencji do opryszczki (Herpes), przy makijażu permanentnym ust zaleca się przyjmować preparat antywirusowy (Heviran 800mg 1x dziennie) po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zalecane jest stosowanie leku począwszy od dnia zabiegu i kontynuowanie jego zażywania przez 5 następnych dni. Zapobiega on wystąpieniu opryszczki, która może być powikłaniem po zabiegu. Na 24 godziny przed i po wykonaniu makijażu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, aspiryny (kwas acetylosalicylowy) oraz napojów zawierających kofeinę (kawa, coca-cola).

 

Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?

Podczas procesu gojenia absolutnie nie można wykonywać makijażu w pigmentowanej strefie.
Skóra nie może mieć kontaktu z wodą i mydłem. Przez pierwsze 2-3 dni pigmentowaną okolicę utrzymywać  jak najbardziej suchą. Należy delikatnie oczyszczać łagodnymi preparatami takimi jak sól fizjologiczna. Nie wolno stosować żadnych preparatów z alkoholem czy kwasami w pigmentowanej strefie.

 

BARDZO WAŻNE!

Pigmentowanej strefy nie wolno drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę strupka oraz stosować żadnych peelingów!

 

Strefę pigmentowaną należy pielęgnować preparatami zawierającymi substancje przyspieszające regenerację o działaniu kojącym, odkażającym i odżywczym poleconym przez profesjonalistę, np. Allantan krem, Cicaplast. Preparat należy stosować ok. 2 razy dziennie, bardzo cienką warstwą za pomocą jednorazowych bagietek. Nie stosować preparatów zbyt tłustych oraz nie aplikować zbyt grubej warstwy, może to spowodować okluzję niesprzyjającą prawidłowemu gojeniu się. Preparaty   antywirusowe (Zovirax, Antywir, Hascovir) można stosować tylko w przypadku wystąpienia opryszczki. W przypadku chęci lub potrzeby oddania krwi obowiązuje  półroczny okresie karencji.


Podczas procesu gojenia należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Nie planować zabiegu przed urlopem związanym z kąpielami słonecznymi czy wyjazdem na narty. Bezwzględnie zrezygnować z korzystania z solarium przez 10 dni oraz z kąpieli w basenie i wizyt w saunie przez ok. 6 dni. Aż do zakończenia procesu regeneracji, około 28 dni, należy stosować najwyższą protekcję przeciwsłoneczną (SPF 50+).

 


W przypadku makijażu ust,w pierwszym dniu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Po każdym posiłku należy umyć zęby i usunąć resztki soli i kwasów z ust, następnie zaaplikować krem pielęgnacyjny.

 

  

Bezpośrednio po makijażu permanentnym oczu można zastosować zimne okłady. Przemywać solą fizjologiczną. Nie zakładać szkieł kontaktowych przez ok. 4-5 dni.

 

 

Jak uniknąć nienaturalnych, nieestetycznych i przesadzonych efektów makijażu permanentnego?

Najlepszą metodą, aby uniknąć takich efektów jest wybranie renomowanego gabinetu, w którym makijaż permanentny wykonywany jest przez doświadczoną Linergistkę. Do naszego Centrum najczęściej zgłaszają się osoby z polecenia osób, które już takie zabiegi wykonały. Każdy zabieg poprzedzony jest długą rozmową, na podstawie której Linergistka proponuje zabiegi adekwatne do oczekiwań Klientów, a zarazem dostosowane do urody i kształtu ich twarzy. Celem wszystkich zabiegów wykonywanych w naszym Centrum jest uzyskanie jak najbardziej naturalnego wyglądu, ponieważ dobrze wykonany zabieg nie może zmieniać indywidualnych rysów twarzy, a jedynie uatrakcyjnić wygląd likwidując niedoskonałości.

 

 

zabieg

cena

BRWI - metodą włoskową

950 zł

BRWI - metodą maszynową

950 zł

BRWI - metodą mieszaną (włos + cień)

950 zł

USTA - kontur

950 zł

USTA - kontur + cieniowanie

950 zł

USTA - wypełnienie

950 zł

KRESKI - powieka górna (zagęszczenie w linii rzęs)

600 zł

KRESKI - powieka dolna

450 zł

KRESKI - powieka górna i dolna

950 zł

MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY
np. łysienie plackowate, zakola.

Cena ustalana jest indywidualnie w gabinecie i uzależniona jest od powierzchni.

od 1300 zł

W celu wzmocnienia koloru do 1 roku można wykonać zabieg korekcyjny. W przeciwnym wypadku wraz ze złuszczaniem naskórka, pigment stopniowo będzie coraz jaśniejszy. 50% ceny
W celu odnowienia i wzmocnienia koloru do 2 lat można wykonać zabieg korekcyjny. W przeciwnym wypadku wraz ze złuszczaniem naskórka, pigment stopniowo będzie coraz jaśniejszy. 70% ceny
W celu odnowienia i wzmocnienia koloru po 2 latach można wykonać zabieg korekcyjny. W przeciwnym wypadku wraz ze złuszczaniem naskórka, pigment stopniowo będzie coraz jaśniejszy. 80% ceny

 

Strona główna  |  o nas  |  oferta  |  raty  |  promocje  |  kontakt  |  szukaj
Mapa strony  |  Prawa autorskie © 2005-2024 CME