infolinia
tel. +48 (74) 66 55 778
kom. +48 691 579 136


godziny otwarcia
poniedziałek-piątek 1000-1900

ul. Piłsudskiego 39
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Menu

terapie biologiczne

   


PRP (Platelet Rich Plasma) - osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej z żyły, bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem. Cały proces może odbywać się w zabiegowych gabinetach lekarskich. Krwinki płytkowe uwalniają siedem podstawowych czynników wzrostu: trzy izomery PDGF (αα,ββ,αβ), TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Osocze bogatopłytkowe zawiera również białka odpowiedzialne za adhezję komórkową: fibrynę, fibronektynę oraz vitronektynę.


Hirudoterapia (łac. hirudo – pijawka) – metoda leczenia z wykorzystaniem niektórych gatunków pijawek, znana człowiekowi od początków cywilizacji Obecnie pijawki stosowane są w medycynie konwencjonalnej, a ich skuteczność i bezpieczeństwo są udokumentowane naukowo. Zgodnie z dokumentem FDA, od 2004 roku zostały uznane za produkt leczniczy stosowany do leczenia zakrzepowego zapalenia żył kończyn dolnych. W replantologii i chirurgii plastycznej pijawki stosowane są już od lat 70-tych XX wieku.


Terapia hiperbaryczna to nieinwazyjna metoda terapeutyczna polegająca na oddychaniu powietrzem pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym, co skutkuje większym przyswajaniem tlenu. Podczas terapii pacjent znajduje się w specjalnym pomieszczeniu, tzw. komorze hiperbarycznej. Ideą terapii hiperbarycznej, jako metody leczenia, jest dotlenienie tkanek całego organizmu. W metodzie tej stosuje się powietrze pod zwiększonym ciśnieniem, często wzbogacane dodatkowo tlenem. Komora hiperbaryczna jest wykorzystywana jako terapia wspomagająca leczenie licznych chorób i dolegliwości.

 

Poznaj nasz personel
Strona główna  |  o nas  |  oferta  |  raty  |  promocje  |  kontakt  |  szukaj
Mapa strony  |  Prawa autorskie © 2005-2023 CME