infolinia
tel. +48 (74) 66 55 778
kom. +48 691 579 136


godziny otwarcia
poniedziałek-piątek 1000-1900

ul. Piłsudskiego 39
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Menu

fenol

botoks wypełniacze, kwas hialuronowy nici PDO cienie pod oczami peeling powiększanie ust mezoterapia zabiegi na dłonie osocze bogastopłytkowe dermapen prx fenol botoks


Czym jest FENOL?

Fenol (hydroksybenzen – organiczny związek chemiczny) został odkryty w 1834 roku przez Friedlieba Runge’a, który wydzielił go ze smoły węglowej. Jego zanieczyszczona forma została nazwana kwasem karbolowym. W 1836 roku, August Laurent stworzył nazwę “phène” dla benzenu, a następnie w 1843 roku, Charles Gerhardt dopełnił nazewnictwa i tak powstał termin „fenol”. W 1841 roku, August Laurent uzyskał fenol w czystej postaci.

Fenol ma właściwości wytrącania białek powierzchniowych. To według Littona (1962) prowadziło do ich nagłej oraz nieodwracalnej denaturacji i koagulacji. Późniejsze działanie fenolu jest zatrzymywane w momencie, gdy ten wiąże się z białkami skóry, tworząc duże cząsteczki, które nie mają możliwości dalszej penetracji.

Antyseptyczne właściwości fenolu zostały wykorzystane przez Josepha Listera, brytyjskiego chirurga żyjącego w latach 1827-1912. Zainicjował on zasadę dezynfekcji narzędzi chirurgicznych, rąk oraz ran przy użyciu kwasu karbolowego (fenolu), przez co umieralność w szpitalach na tężec oraz inne infekcje znacząco zmalała. Mimo to, działania te nie spotkały się z aprobatą ówczesnego Angielskiego Towarzystwa Medycznego, ze względu na bardzo dużą toksyczność fenolu.

W myśl zasady, iż „uczynienie prostego skomplikowanym jest na porządku dziennym, natomiast skomplikowanego prostym jest sztuką”, dr Philippe Deprez postanowił zgłębić tajniki użycia peelingu fenolowego, tak aby było to łatwe i bezpieczne. W 2013 roku, fenol otrzymał status środka medycznego klasy IIa i zagościł w medycynie estetycznej, a wszystko dzięki firmie Skin Tech Pharma Group, która wprowadziła na rynek dwa produkty: „Lip&Eyelid” oraz “Easy Phen Light”.

W jakim celu używany jest peeling fenolowy?

Wskazaniami do wykonania zabiegu z użyciem fenolu SKIN TECH są:

  • drobne i głębsze zmarszczki, bruzdy, załamania skóry
  • posłoneczne uszkodzenia skóry
  • fotostarzenie skóry oraz defekty z nim związane
  • rogowacenie słoneczne
  • zespół nabłoniaków znamionowych
  • znamiona naskórkowe
  • zaburzenie pigmentacji skóry: plamy soczewicowate, melazma, piegi, przebarwienia poinfekcyjne, bielactwo
  • skóra pergaminowa
  • skóra cienka, która utraciła swoją elastyczność i sprężystość (rewitalizacja skóry)
  • blepharoplastyka powiek dolnych i górnych
  • cheiloplastyka (korekcja górnej wargi)

 

Na preparatach jakiej firmy pracuje Lekarz w CME?

W gabinetach naszego Centrum używane są wyłącznie najlepsze preparaty światowych firm. Do wykonania zabiegu fenolowego wykorzystujemy preparaty firmy SKIN TECH:  Lip&Eyelid Formula, Easy Phen Light. Jest to pierwszy na świecie zarejestrowany peeling fenolowy. Zabieg fenolowy ma wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa stosowania zarówno w użyciu lokalnym, jak i na całą twarz.

 

W jaki sposób należy się przygotować do zabiegu z zastosowaniem fenolu SKIN TECH?

W naszym Centrum bardzo dużą wagę przywiązujemy do konsultacji, podczas której Lekarz bardzo dokładnie informuje o wskazaniach i przeciwskazaniach do zabiegu, dobierając bardzo indywidualnie odpowiednią procedurę. Najważniejszym przygotowaniem do zabiegu z użyciem fenolu SKIN TECH  jest bezwzględne dostosowanie się do wszelkich zaleceń lekarskich. Na konsultację lekarską, kwalifikującą do zabiegu fenolowego, wskazane jest przybycie z osobą,  która będzie towarzyszyć nam w domu. Lekarz pokaże zdjęcia efektów i wyglądu twarzy bezpośrednio po zabiegu oraz w kolejnych dniach, dzięki czemu możemy uniknąć niepotrzebnego panikowania ze strony bliskich. Ich pomoc będzie także bardzo potrzebna w momencie, gdy opuchlizna np. oczu nie pozwoli nam normalnie funkcjonować i zająć się samym sobą.

Przed zabiegiem, ok. 10 dni wcześniej, zalecane jest ostrzyknięcie wybranych okolic twarzy toksyną botulinową, co jest świetnym uzupełnieniem całej procedury. Bez tego, skóra co prawda wygładzi się zaraz po peelingu, jednakże zmarszczki mimiczne powrócą po niedługim czasie ku rozpaczy pacjentki i lekarza wykonującego zabieg. W domu, natomiast, należy przygotować sobie jedzenie w postaci płynnej, a także jakąś miłą rozrywkę na czas rekonwalescencji w postaci książek, filmów, itp.

W dniu zabiegu, należy przynieść ze sobą szal, kapelusz lub im podobne, w celu zakrycia twarzy po zabiegu. Około 30 minut przed zabiegiem, pacjentowi podaje się środek przeciwbólowy. Aplikuje się również specjalną maść do oczu, w celu ich zabezpieczenia przed podrażnieniem. W przypadku ust, chronimy się przed opryszczką zarówno kilka dni przed, jak i po zabiegu zażywając odpowiedni lek.

 

Czy są przeciwskazania do zabiegu z użyciem fenolu SKIN TECH?

Tak, w naszym Centrum podczas konsultacji Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z osobą, która jest zainteresowana zabiegiem. Odpowiednia kwalifikacja pacjenta jest kluczowym elementem bezpiecznie przeprowadzonego zabiegu. Należy w takim przypadku wziąć pod uwagę wszystkie wskazania oraz przeciwwskazania. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub w przypadku, gdy oczekiwania pacjenta mijają się z możliwym do uzyskania efektem, nie powinno się stosować peelingu fenolowego.

 

W jakich przypadkach nie należy wykonywać zabiegu z użyciem fenolu?

- u dzieci, u osób w okresie pokwitania, u kobiet w ciąży oraz karmiących,
- u osób przewlekle chorych, z zaburzeniami systemu odpornościowego, przy cukrzycy insulinozależnej, przy chorobach tkanki łącznej oraz jeśli w przeszłości wystąpiły zaburzenia rytmu serca,
- aktywne, wirusowe choroby skóry w miejscu lub w pobliżu miejsca poddawanego kuracji,
- keloidy, przerośnięte blizny,
- operacje chirurgiczne przeprowadzane w obszarze poddawanym kuracji w odstępie krótszym niż 6 miesięcy,
- jakiekolwiek wcześniejsze kuracje, które mogły wpłynąć na przepuszczalność skóry: abrazje, laseroterapia, leczenie izotretynoiną, stosowanie kwasów retinowych, owocowych, jak i innych peelingów do twarzy i ciała, stosowanie produktów z nadtlenkiem benzoilu (benzoyl peroxide), usuwanie owłosienia, itp.,
- wcześniejsze kuracje, które mogą wpływać na zdolność skóry do regeneracji: promieniowanie jonizacyjne, miejscowe iniekcje z kortykosteroidem, itp.,
- skóra o fototypie 5/6 (ciemna/bardzo ciemna) w przypadku zastosowania głębokich peelingów fenolowych,
- cała skóra ciała, z wyjątkiem skóry twarzy, jest przeciwwskazaniem do zastosowania głębokich peelingów fenolowych,
- alergia lub nadwrażliwość na jakikolwiek składnik znajdujący się w produkcie medycznym,
- nałogowe palenie;  palenie papierosów może zaburzać oraz hamować proces regeneracji i gojenia się skóry po zabiegu głębokim peelingiem fenolowym. Dodatkowo sprzyja ponownemu pojawieniu się zmarszczek.

 

Kto w Centrum Medycyny Estetycznej wykonuje zabiegi
z użyciem fenolu?

 
W CME zabieg ten wykonuje: dr n. med. Arkadiusz Konieczny.
 
 
 
 


dr n. med. Arkadiusz Konieczny
 

Jak wygląda zabieg fenolowy?

Kolejność kroków w całej, ściśle określonej, procedurze ma ogromne znaczenie. Liczy się każdy gest, każdy szczegół, każda minuta, podczas której fenol oddziałuje na naszą skórę. Cały zabieg będzie dokładnie opisany przez lekarza podczas konsultacji, a pacjent otrzyma wszystkie informacje i wskazówki w formie papierowej.

Do nakładania peelingu stosuje się patyczki higieniczne, które są lekkie i precyzyjne. Aplikacja kończy się wraz z pojawieniem „frostu”, czyli zeszronienia skóry. Nad górną wargą nakłada się na 24 godziny opatrunek okluzyjny, a na pozostałą część twarzy, w celu uniknięcia powstania stanu zapalnego, aplikuje się specjalną maseczkę pozabiegową. Następnie całą twarz pokrywa się żółtą zasypką Yellskreen (dermatol), która pozwala, pod swoją osłoną, na regenerację skóry.

 

Jak długo trwa zabieg?

Czas samego zabiegu zależy od wielu czynników, ale zazwyczaj trwa on nie dłużej niż 1 godzinę.

 

Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu peelingu fenolowego?

Po zabiegu z użyciem fenolu SKIN TECH uzyskujemy „efekt trójwymiarowego podciągnięcia skóry twarzy”, a co za tym idzie, skóra odzyskuje swoją elastyczność, poprawia się jej grubość i faktura, jest bardziej napięta, uzyskujemy efekt liftingu, podnoszą się lekko usta i nos, napina się skóra pod oczami. Znikają również drobne zmarszczki, a te głębsze ulegają znacznemu spłyceniu. Przebarwienia są zniwelowane, przez co wyrównuje się koloryt skóry.

Peeling fenolowy jest uważany za jedną z najlepszych alternatywnych metod dla chirurgicznego liftingu skóry twarzy. Jednakże, nawet przy najbardziej sprzyjających warunkach, nie zlikwiduje w 100% obwisłych policzków, czy drugiego podbródka. Nadmiar skóry wciąż może wymagać usunięcia chirurgicznego. Lifting chirurgiczny, z drugiej strony, nie poprawi tak efektownie struktury skóry i nie zrewitalizuje jej tak, jak to zrobi fenol.

 

W jaki sposób należy dbać o skórę bezpośrednio po zabiegu?

Po zabiegu należy uważać, aby nie dotykać, ani nie spać na leczonej strefie, gdyż może to prowadzić do powstania blizn, infekcji lub innych komplikacji.
Następnego dnia usuwany jest opatrunek okluzyjny znad górnej wargi, po czym również nakłada się maseczkę pozabiegową oraz Yellskreen. Trzeciego dnia na brzegi ust i powiek nakładana jest wazelina. Szóstego dnia wazelinę aplikuje się już na całą twarz, co rozpuszcza żółtą powłoczkę. Przy szybkim gojeniu, makijaż można zacząć nakładać od ósmego dnia. Również od tego dnia do dnia 15, należy oczyszczać twarz przeznaczonym do tego Cleanserem oraz bezwzględnie chronić twarz przed słońcem. Od 15 dnia, przez 3 miesiące należy stosować specjalny krem rozjaśniający oraz kontynuować unikanie słońca przez minimum 6 tygodni.

 

Czy zabieg fenolowy dyskwalifikuje z życia na jakiś czas?

Okres rekonwalescencji trwa 7 do 14 dni – przez ten czas pacjenci powinni zrezygnować ze swoich codziennych zajęć i wziąć urlop wypoczynkowy, w trakcie którego naskórek będzie mocno się złuszczać, a skóra regenerować.

 

Ważne!

Pacjent powinien rozumieć całą procedurę przeprowadzanego zabiegu oraz to, że nawet tak głębokie peelingi mają swoje ograniczenia, jeśli chodzi o uzyskane efekty. Przede wszystkim musi stosować się do zasad procedury, która obejmuje etap przed, w trakcie oraz pielęgnację po zabiegu. Pacjent powinien być świadom konieczności unikania słońca przez łączny okres minimum 2 miesięcy. Pacjenci przewrażliwieni, pełni obaw i wątpliwości, nie stanowią dobrych kandydatów do tego typu zabiegu. Najwłaściwszym dla nich rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie przygody z mało inwazyjnymi i bezbolesnymi peelingami, poprzez peelingi o średniej głębokości i dopiero wówczas rozważyć możliwość wykonania tak głębokiego peelingu, jakim jest fenol. Do tego czasu, pacjent ma szansę dowiedzieć się czegoś więcej na temat peelingów chemicznych, ich mocy, swojej tolerancji oraz tego, jaki ostatecznie mają wpływ na ich skórę.
 

zabieg

cena

FENOL CAŁA TWARZ

7000 zł

BLEFOROPLASTYKA CHEMICZNA
KOREKCJA POWIEK ZA POMOCĄ FENOLU

3500 zł

BLEFAROPLASTYKA CHEMICZNA + CHEILOPLASTYKA CHEMICZNA
KOREKCJA POWIEK + KOREKCJA GÓRNEJ WARGI

4500 zł

« medycyna estetyczna

Strona główna  |  o nas  |  oferta  |  raty  |  promocje  |  kontakt  |  szukaj
Mapa strony  |  Prawa autorskie © 2005-2024 CME