infolinia
tel. +48 (74) 66 55 778
kom. +48 691 579 136


godziny otwarcia
poniedziałek-piątek 1000-1900

ul. Piłsudskiego 39
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Menu

peelingi

botoks wypełniacze, kwas hialuronowy nici PDO cienie pod oczami peeling powiększanie ust mezoterapia zabiegi na dłonie osocze bogastopłytkowe dermapen prx fenol botoks


 płynem Jessnera    kwasem glikolowym     azelainowy     TCA    


Peeling lekarski jest zabiegiem estetycznym, polegającym na aplikacji na wybrany obszar skóry substancji chemicznej (jednego rodzaju kwasu lub mieszanki kwasów), w celu intensywnego złuszczenia naskórka oraz dotarcia do skóry właściwej. Kontrolowana eksfoliacja pozwala na poprawę stanu skóry problematycznej (trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory), walkę z przebarwieniami skóry, redukcję powierzchownych zmarszczek i blizn. W efekcie odpowiednio dobranego i przeprowadzonego zabiegu, skóra będzie zregenerowana, odmłodzona, poprawi się jej koloryt i faktura, wzrośnie produkcja włókien kolagenowych. Peelingi lekarskie świetnie przygotowują skórę do innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W Centrum Medycyny Estetycznej wszystkie peelingi lekarskie wykonywane są przez lekarza dermatologa, dr Magdalenę Simon-Błażewicz. Poniżej przedstawiamy peelingi w ofercie naszego Centrum.

« medycyna estetyczna


PEELING PŁYNEM JESSNERA

Czym jest płyn Jessnera? Jak działa?
Płyn Jessnera jest roztworem alkoholowym, w którego skład wchodzi kwas salicylowy, kwas mlekowy i rezorcyna. Jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz. Peeling ma działanie bakteriobójcze i silnie złuszczające, a więc jednocześnie oczyszczające, przeciwtrądzikowe, przeciwstarzeniowe oraz regenerujące.

W jakim celu używany jest peeling płynem Jessnera? Czy peeling jest odpowiedni dla mnie?
Peeling stosowany jest głównie u osób z problematyczną skórą trądzikową, w celu zniwelowania zmian i oczyszczenia porów z zaskórników. Dzięki swoim właściwościom złuszczającym, usuwa zrogowaciały naskórek, redukuje przebarwienia, wygładza skórę oraz spłyca zmarszczki. W Centrum Medycyny Estetycznej peeling płynem Jessnera można wykonać na takie partie ciała jak twarz, dekolt, plecy oraz dłonie. Może być stosowany do każdego rodzaju skóry, aczkolwiek o tym, czy peeling jest odpowiedni dla konkretnej skóry, decyduje przede wszystkim lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg.

Jakich efektów można się spodziewać po peelingu płynem Jessnera?
Właściwy efekt peelingu jest widoczny po ok. 7 dniach kiedy naskórek już się samoistnie złuszczy. Zmiany trądzikowe są zniwelowane, pory skóry oczyszczone i zwężone. Poprawia się koloryt skóry, a przebarwienia są rozjaśnione. Powierzchowne zmarszczki ulegają spłyceniu, osiągamy efekt skóry odmłodzonej.

Jak należy się przygotować do zabiegu?
Aby wykonać peeling, nie ma konieczności wcześniejszego przygotowywania skóry. Należy jednak, na 2 tygodnie przed zabiegiem, odstawić preparaty zawierające retinoidy – pochodne witaminy A.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu płynem Jessnera?
Podstawowe przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu to:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • aktywna opryszczka;
  • podrażniona skóra oraz bardzo nasilony trądzik;
  • świeżo opalona skóra;
  • alergie skórne, liczne popękane naczynka;
  • doustna terapia retinoidami;
  • stan skóry po zabiegu chirurgicznym (także krioterapii) w obrębie twarzy.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się dokładnym demakijażem oraz odtłuszczeniem skóry specjalnym preparatem pre-peel. Wrażliwe partie twarzy są zabezpieczane i omijane. W zależności od indywidualnych predyspozycji skóry, dermatolog może wykonać peeling delikatniejszy lub silniejszy, nakładając mniejszą lub większa ilość warstw preparatu. Następnie nakładany jest neutralizator, po czym peeling jest zmywany, a na twarz nakładany krem nawilżająco-łagodzący.

Jak należy dbać o skórę po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu, jak i 24 godziny po nim, niewskazane jest dotykanie i mycie twarzy oraz wykonywanie makijażu. Po 2-3 dniach od zabiegu, skóra brązowieje i zaczyna się złuszczać. Ten proces trwa kolejne 3-4 dni, dlatego też najlepiej wykonać peeling w środę, tak aby moment największego łuszczenia przypadł na weekend. Pod żadnym pozorem nie wolno zdzierać łuszczącego się naskórka, gdyż grozi to powstaniem blizn/przebarwień. Skóra złuszczy się samoistnie. Należy ją intensywnie nawilżać, chronić preparatami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, unikać opalania przez okres 6 tygodni oraz nie stosować preparatów z kwasami AHA przez ok. 3 tygodnie.

Jak często powinno się wykonywać peeling?
Dla najbardziej widocznych i trwałych efektów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach ok. 1 miesiąca. Najlepszą porą roku na wykonanie peelingu płynem Jessnera jest jesień i wczesna wiosna, ze względu na małe nasłonecznienie oraz brak mrozów.

zabieg

cena

Peeling płynem Jessnera - twarz

300 zł

Peeling płynem Jessnera - dłonie

300 zł

Peeling płynem Jessnera - dekolt

300 zł

Peeling płynem Jessnera - plecy

400 zł

 

« powrót


PEELING KWASEM GLIKOLOWYM

Czym jest kwas glikolowy? Jak działa?
Kwas glikolowy w naturze występuje przede wszystkim w trzcinie cukrowej i należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA). Jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz. Spośród wszystkich kwasów, wyróżnia się najmniejszym rozmiarem cząsteczek, przez co jest najlepiej absorbowany przez skórę. W zależności od stężenia ma właściwości nawilżające, złuszczające, oczyszczające (przeciwtrądzikowe), rozjaśniające i przeciwstarzeniowe.

W jakim celu używany jest peeling kwasem glikolowym?
Peeling stosuje się w celu głębokiego oczyszczenia porów, a więc w walce z trądzikiem pospolitym, łojotokiem, przebarwieniami. Jako, że zwiększa produkcję włókien kolagenowych i posiada właściwości złuszczające, pomaga spłycić blizny potrądzikowe oraz zmarszczki. Nawilża oraz regeneruję skórą poszarzałą i zmęczoną. W Centrum Medycyny Estetycznej peeling kwasem glikolowym można wykonać na takie partie ciała jak: twarz, dekolt, plecy oraz dłonie. O tym, czy peeling jest odpowiedni dla danej skóry, decyduje przede wszystkim lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg. Stosujemy peelingi z wykorzystaniem 30%, 50% lub 70% kwasu glikolowego.

Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu peelingu z kwasem glikolowym?
Skóra po zabiegu jest lepiej ukrwiona, wzmocniona, jędrniejsza, poprawia się jej koloryt oraz faktura. Kwas glikolowy reguluje wydzielanie sebum oraz pracę gruczołów łojowych oczyszczając skórę. Przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Seria zabiegów zapewnia redukcję drobnych oraz głębszych zmarszczek, jak i spłycenie blizn.

Jak należy przygotować się do zabiegu?
Wskazane jest wcześniejsze przygotowanie skóry do przyjęcia kwasu o dużym stężeniu, preparatami zawierającymi niskie stężenie tego kwasu. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji (w tym laserowej), woskowania, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić. Nie należy wykonywać dermabrazji, unikać mechanicznego uszkodzenia naskórka. Nie stosować preparatów samoopalających oraz unikać opalania.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu z wykorzystaniem kwasu glikolowego?
Podstawowe przeciwwskazania to:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • aktywna opryszczka;
  • podrażniona skóra oraz bardzo nasilony trądzik;
  • świeżo opalona skóra;
  • alergie skórne, liczne popękane naczynka;
  • doustna terapia retinoidami;
  • stan skóry po zabiegu chirurgicznym (także krioterapii) w obrębie twarzy.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu oraz odtłuszczenia skóry preparatem pre-peel. Wrażliwe partie twarzy są zabezpieczane i omijane. Peeling wykonywany jest za pomocą specjalnej chusteczki nasączonej kwasem glikolowym o stężeniu 30%, 50% lub 70%. Po ok. 10 minutach kwas zostaje zneutralizowany oraz zmywany. Na twarz zostaje nałożony krem nawilżająco-łagodzący.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Po zabiegu na skórze może pojawić się rumień lub przejściowe przebarwienia. Może nastąpić uaktywnienie się opryszczki. Skóra zaczyna się złuszczać. Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się (przez okres 4 tyg.), należy stosować preparaty z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (co najmniej 30 SPF). Skórę należy intensywnie nawilżać, nie stosować preparatów z kwasami AHA przez ok. 2 tygodnie oraz nie zdrapywać złuszczającego się naskórka. Po zabiegu złuszczania kwasem glikolowym, należy bezwzględnie dostosować się do wszystkich zaleceń Lekarza przeprowadzającego zabieg.

Jak często należy wykonywać peeling?
Dla widocznych i długoterminowych zmian, zaleca się wykonanie serii 4-6 peelingów w odstępach 2-3 tygodniowych. Serię można wykonać 2 razy w roku. Najlepszą porą na wykonanie peelingu glikolowego jest jesień i wczesna wiosna, ze względu na małe nasłonecznienie oraz brak mrozów.

zabieg

cena

Peeling "Glykopeel" - twarz

350 zł

Peeling "Glykopeel" - dłonie

350 zł

Peeling "Glykopeel" - dekolt

350 zł

Peeling "Glykopeel" - plecy

490 zł

 

« powrót


PEELING KWASEM AZELAINOWYM

Czym jest kwas azelainowy? Jak działa?
Kwas azelainowy naturalnie występuje w ziarnach zbóż i należy do grupy kwasów dikarboksylowych. Jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz.
Kwas azelainowy wykazuje działanie keratolityczne (złuszczające), przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych, wykazuje działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki właściwościom obkurczającym naczynia krwionośne, peeling znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu trądziku różowatego oraz rumienia, a właściwości wybielające doskonale sprawdzają się w leczeniu przebarwień skóry, głównie ostudy i przebarwień pozapalnych. Zalecany jest również w kuracji skóry atopowej, łuszczycowej i ze skłonnością do zapalenia mieszków włosowych.

W jakim celu używany jest peeling kwasem azelainowym?
Peeling pomaga w walce z trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym i zaskórnikowym, przebarwieniami, zapaleniem mieszków włosowych oraz łuszczycą (leczoną).

Dla kogo peeling kwasem azelainowym?
W naszym Centrum bardzo dużą wagę przykładamy do konsultacji, na której Lekarz dobiera rodzaj zabiegu dostosowując go do potrzeb skóry. Preparat składa się w 20% z kwasu azelainowego, 3,5% kwasu mlekowego oraz 2% wyciągu z ostropestu plamistego.

Jakich efektów można się spodziewać po wykonaniu peelingu kwasem azelainowym?
Już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że skóra jest rozjaśniona i gładsza a przebarwienia i rumień stopniowo się redukują. Seria zabiegów zapewni poprawę skórze z problemami trądzikowymi. Koloryt i struktura skóry wyrównują się, zmniejsza się wydzielanie sebum, pory skóry ulegają zmniejszeniu. Możemy zaobserwować eliminację grudek i zaskórników.

Jak należy przygotować się do zabiegu?
Na tydzień przed peelingiem nie należy depilować skóry (mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić), wykonywać mikrodermabrazji, peelingów mechanicznych oraz używać preparatów drażniących skórę.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem kwasu azelainowego?

  • ciąża i laktacja;
  • miejscowe uszkodzenia (otarcia, nadżerki, przeczosy);
  • miejscowe stany zapalne skóry (infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze);
  • alergia skórna;
  • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie miejsca zabiegu (do 3 miesięcy);
  • stan po krioterapii w obrębie miejsca zabiegu (do 6 miesięcy);
  • doustna terapia pochodnymi witaminy A;
  • zewnętrzna terapia pochodnymi witaminy A;
  • skłonność do keloidów.

Jak wygląda zabieg?
Po wcześniejszym demakijażu i odtłuszczeniu skóry, preparat w postaci gęstego żelu nakładany jest na skórę. W zależności od wrażliwości skóry, pozostawiany jest na niej do 10 minut po czym neutralizowany odpowiednim preparatem.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Po zastosowaniu kwasu azelainowego czasem może pojawić się rumień, świąd, pieczenie, złuszczanie skóry. Wskazane jest intensywne nawilżanie naskórka, oraz ochrona przed promieniami UV oraz unikanie opalania przez okres 4 tygodni. Makijaż najlepiej nałożyć po 24h. Nie należy zdrapywać łuszczącego się naskórka.

Jak często należy wykonywać peeling?
Częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie. Zaleca się wykonać peeling w serii 4-6 zabiegów w ok. dwutygodniowych odstępach lub jako kurację jednorazową.

zabieg

cena

Peeling AZELAINOWY

280 zł

 

« powrót


PEELING TCA

Czym jest peeling TCA - kwas trójchlorooctowy i jak działa?
Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego, a także najsilniejszym kwasem organicznym. Podobnie jak kwas glikolowy, posiada bardzo małą strukturę cząsteczkową, przez co z łatwością dociera przez naskórek do skóry właściwej. Z tą jednak różnicą, że TCA jest dużo silniejszy. TCA jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz. Peeling TCA ma właściwości bardzo silnie złuszczające, głęboko oczyszczające, rozjaśniające, odnawiające oraz antystarzeniowe.

W jakim celu używany jest peeling kwasem trójchlorooctowym?
Peeling TCA wykonywany jest w przypadku niezapalnych zmian trądzikowych, rozszerzonych porów oraz obecności zaskórników, jak i pozostałościach po zmianach zapalnych (blizny, przebarwienia). Jego silne właściwości złuszczające redukują zmarszczki, pomagają przy nadmiernym rogowaceniu naskórka, rozjaśniają przebarwienia, spłycają i ujednolicają świeże blizny (również rozstępy). W Centrum Medycyny Estetycznej peeling TCA można wykonać na takie partie ciała jak twarz, dekolt, plecy oraz dłonie. O tym, czy peeling jest odpowiedni dla konkretnej skóry, decyduje lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg.

Jakich efektów należy się spodziewać po peelingu TCA?
Efekt docelowy jest widoczny po całkowitym złuszczeniu naskórka, czyli po ok. 10 dniach. Po tym czasie skóra uzyskuje jednolitą fakturę i koloryt, staję się bardziej napięta, sprężysta i świeża. Blizny i rozstępy ulegają spłyceniu. Następuje redukcja zmarszczek, a skóra jest odmłodzona i zregenerowana.

Jak należy przygotować się do zabiegu?
Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji (w tym laserowej), woskowania, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić. Nie należy wykonywać dermabrazji, unikać mechanicznego uszkodzenia naskórka. Nie należy stosować preparatów samoopalających oraz należy unikać opalania.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu TCA?
Podstawowe przeciwwskazania do wykonania peelingu trójchlorooctowego to:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • aktywna opryszczka;
  • podrażniona skóra oraz zapalne zmiany trądzikowe;
  • świeżo opalona skóra;
  • alergie skórne, liczne popękane naczynka;
  • doustna terapia retinoidami;
  • stan skóry po zabiegu chirurgicznym (także krioterapii) w obrębie twarzy;
  • skłonność do powstawania bliznowców.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się dokładnym demakijażem oraz odtłuszczeniem skóry specjalnym preparatem pre-peel. Wrażliwe partie twarzy są zabezpieczane i omijane. W zależności od indywidualnych predyspozycji skóry, dermatolog może wykonać peeling delikatniejszy lub silniejszy, nakładając mniejszą lub większa ilość warstw preparatu. Po aplikacji preparatu, na twarzy występuje rumień, odczuwa się pieczenie i dyskomfort, dlatego też w naszym Centrum w trakcie zabiegu używa się wentylatora, aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia pacjenta. Następnie kwas jest neutralizowany, usuwany, a skóra posmarowana balsamem kojąco-regenerującym.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu, jak i 24 godziny po nim, niewskazane jest dotykanie i mycie twarzy oraz wykonywanie makijażu. Po 2-3 dniach od zabiegu, skóra brązowieje i zaczyna się złuszczać. Ten proces może potrwać nawet kolejne 7 dni. W żadnym wypadku nie wolno zdzierać łuszczącego się naskórka, gdyż grozi to powstaniem blizn i przebarwień. Skóra złuszczy się samoistnie. Należy ją intensywnie nawilżać, chronić preparatami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (50+ SPF), unikać opalania, chlorowanej wody, sauny, mrozów oraz mechanicznego podrażnienia skóry przez okres co najmniej 4 tygodni.

Jak często powinno się wykonywać peeling?
Dla najbardziej widocznych i trwałych efektów zaleca się wykonanie serii 2-6 zabiegów w odstępach ok. 4-tygodniowych. Najlepszą porą roku na wykonanie peelingu TCA jest jesień i wczesna wiosna, ze względu na małe nasłonecznienie oraz brak mrozów.

zabieg

cena

Peeling TCA - twarz

490 zł

Peeling TCA - dłonie

490 zł

Peeling TCA - dekolt

490 zł

Peeling TCA - plecy

590 zł

Peeling TCA - twarz + Dermapen

800 zł

 

« powrót


Strona główna  |  o nas  |  oferta  |  raty  |  promocje  |  kontakt  |  szukaj
Mapa strony  |  Prawa autorskie © 2005-2024 CME