infolinia
tel. +48 (74) 66 55 778
kom. +48 691 579 136


godziny otwarcia
poniedziałek-piątek 1000-1900

ul. Piłsudskiego 39
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

Menu

peelingi

botoks wypełniacze, kwas hialuronowy nici PDO cienie pod oczami peeling powiększanie ust mezoterapia zabiegi na dłonie osocze bogastopłytkowe dermapen prx fenol botoks


 płynem Jessnera    kwasem glikolowym     azelainowy     TCA     migdałowy     HPP     yellow peel


Peeling lekarski jest zabiegiem estetycznym, polegającym na aplikacji na wybrany obszar skóry substancji chemicznej (jednego rodzaju kwasu lub mieszanki kwasów), w celu intensywnego złuszczenia naskórka oraz dotarcia do skóry właściwej. Kontrolowana eksfoliacja pozwala na poprawę stanu skóry problematycznej (trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory), walkę z przebarwieniami skóry, redukcję powierzchownych zmarszczek i blizn. W efekcie odpowiednio dobranego i przeprowadzonego zabiegu, skóra będzie zregenerowana, odmłodzona, poprawi się jej koloryt i faktura, wzrośnie produkcja włókien kolagenowych. Peelingi lekarskie świetnie przygotowują skórę do innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W Centrum Medycyny Estetycznej wszystkie peelingi lekarskie wykonywane są przez lekarza dermatologa, dr Magdalenę Simon-Błażewicz. Poniżej przedstawiamy peelingi w ofercie naszego Centrum.

« medycyna estetyczna


PEELING PŁYNEM JESSNERA

Czym jest płyn Jessnera? Jak działa?
Płyn Jessnera jest roztworem alkoholowym, w którego skład wchodzi kwas salicylowy, kwas mlekowy i rezorcyna. Jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz. Peeling ma działanie bakteriobójcze i silnie złuszczające, a więc jednocześnie oczyszczające, przeciwtrądzikowe, przeciwstarzeniowe oraz regenerujące.

W jakim celu używany jest peeling płynem Jessnera? Czy peeling jest odpowiedni dla mnie?
Peeling stosowany jest głównie u osób z problematyczną skórą trądzikową, w celu zniwelowania zmian i oczyszczenia porów z zaskórników. Dzięki swoim właściwościom złuszczającym, usuwa zrogowaciały naskórek, redukuje przebarwienia, wygładza skórę oraz spłyca zmarszczki. W Centrum Medycyny Estetycznej peeling płynem Jessnera można wykonać na takie partie ciała jak twarz, dekolt, plecy oraz dłonie. Może być stosowany do każdego rodzaju skóry, aczkolwiek o tym, czy peeling jest odpowiedni dla konkretnej skóry, decyduje przede wszystkim lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg.

Jakich efektów można się spodziewać po peelingu płynem Jessnera?
Właściwy efekt peelingu jest widoczny po ok. 7 dniach kiedy naskórek już się samoistnie złuszczy. Zmiany trądzikowe są zniwelowane, pory skóry oczyszczone i zwężone. Poprawia się koloryt skóry, a przebarwienia są rozjaśnione. Powierzchowne zmarszczki ulegają spłyceniu, osiągamy efekt skóry odmłodzonej.

Jak należy się przygotować do zabiegu?
Aby wykonać peeling, nie ma konieczności wcześniejszego przygotowywania skóry. Należy jednak, na 2 tygodnie przed zabiegiem, odstawić preparaty zawierające retinoidy – pochodne witaminy A.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu płynem Jessnera?
Podstawowe przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu to:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • aktywna opryszczka;
 • podrażniona skóra oraz bardzo nasilony trądzik;
 • świeżo opalona skóra;
 • alergie skórne, liczne popękane naczynka;
 • doustna terapia retinoidami;
 • stan skóry po zabiegu chirurgicznym (także krioterapii) w obrębie twarzy.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się dokładnym demakijażem oraz odtłuszczeniem skóry specjalnym preparatem pre-peel. Wrażliwe partie twarzy są zabezpieczane i omijane. W zależności od indywidualnych predyspozycji skóry, dermatolog może wykonać peeling delikatniejszy lub silniejszy, nakładając mniejszą lub większa ilość warstw preparatu. Następnie nakładany jest neutralizator, po czym peeling jest zmywany, a na twarz nakładany krem nawilżająco-łagodzący.

Jak należy dbać o skórę po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu, jak i 24 godziny po nim, niewskazane jest dotykanie i mycie twarzy oraz wykonywanie makijażu. Po 2-3 dniach od zabiegu, skóra brązowieje i zaczyna się złuszczać. Ten proces trwa kolejne 3-4 dni, dlatego też najlepiej wykonać peeling w środę, tak aby moment największego łuszczenia przypadł na weekend. Pod żadnym pozorem nie wolno zdzierać łuszczącego się naskórka, gdyż grozi to powstaniem blizn/przebarwień. Skóra złuszczy się samoistnie. Należy ją intensywnie nawilżać, chronić preparatami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, unikać opalania przez okres 6 tygodni oraz nie stosować preparatów z kwasami AHA przez ok. 3 tygodnie.

Jak często powinno się wykonywać peeling?
Dla najbardziej widocznych i trwałych efektów zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach ok. 1 miesiąca. Najlepszą porą roku na wykonanie peelingu płynem Jessnera jest jesień i wczesna wiosna, ze względu na małe nasłonecznienie oraz brak mrozów.

zabieg

cena

Peeling płynem Jessnera - twarz

250 zł

Peeling płynem Jessnera - dłonie

200 zł

Peeling płynem Jessnera - dekolt

220 zł

Peeling płynem Jessnera - plecy

300 zł

 

« powrót


PEELING KWASEM GLIKOLOWYM

Czym jest kwas glikolowy? Jak działa?
Kwas glikolowy w naturze występuje przede wszystkim w trzcinie cukrowej i należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA). Jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz. Spośród wszystkich kwasów, wyróżnia się najmniejszym rozmiarem cząsteczek, przez co jest najlepiej absorbowany przez skórę. W zależności od stężenia ma właściwości nawilżające, złuszczające, oczyszczające (przeciwtrądzikowe), rozjaśniające i przeciwstarzeniowe.

W jakim celu używany jest peeling kwasem glikolowym?
Peeling stosuje się w celu głębokiego oczyszczenia porów, a więc w walce z trądzikiem pospolitym, łojotokiem, przebarwieniami. Jako, że zwiększa produkcję włókien kolagenowych i posiada właściwości złuszczające, pomaga spłycić blizny potrądzikowe oraz zmarszczki. Nawilża oraz regeneruję skórą poszarzałą i zmęczoną. W Centrum Medycyny Estetycznej peeling kwasem glikolowym można wykonać na takie partie ciała jak: twarz, dekolt, plecy oraz dłonie. O tym, czy peeling jest odpowiedni dla danej skóry, decyduje przede wszystkim lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg. Stosujemy peelingi z wykorzystaniem 30%, 50% lub 70% kwasu glikolowego.

Jakich efektów można się spodziewać po zastosowaniu peelingu z kwasem glikolowym?
Skóra po zabiegu jest lepiej ukrwiona, wzmocniona, jędrniejsza, poprawia się jej koloryt oraz faktura. Kwas glikolowy reguluje wydzielanie sebum oraz pracę gruczołów łojowych oczyszczając skórę. Przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Seria zabiegów zapewnia redukcję drobnych oraz głębszych zmarszczek, jak i spłycenie blizn.

Jak należy przygotować się do zabiegu?
Wskazane jest wcześniejsze przygotowanie skóry do przyjęcia kwasu o dużym stężeniu, preparatami zawierającymi niskie stężenie tego kwasu. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji (w tym laserowej), woskowania, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić. Nie należy wykonywać dermabrazji, unikać mechanicznego uszkodzenia naskórka. Nie stosować preparatów samoopalających oraz unikać opalania.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu z wykorzystaniem kwasu glikolowego?
Podstawowe przeciwwskazania to:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • aktywna opryszczka;
 • podrażniona skóra oraz bardzo nasilony trądzik;
 • świeżo opalona skóra;
 • alergie skórne, liczne popękane naczynka;
 • doustna terapia retinoidami;
 • stan skóry po zabiegu chirurgicznym (także krioterapii) w obrębie twarzy.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu oraz odtłuszczenia skóry preparatem pre-peel. Wrażliwe partie twarzy są zabezpieczane i omijane. Peeling wykonywany jest za pomocą specjalnej chusteczki nasączonej kwasem glikolowym o stężeniu 30%, 50% lub 70%. Po ok. 10 minutach kwas zostaje zneutralizowany oraz zmywany. Na twarz zostaje nałożony krem nawilżająco-łagodzący.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Po zabiegu na skórze może pojawić się rumień lub przejściowe przebarwienia. Może nastąpić uaktywnienie się opryszczki. Skóra zaczyna się złuszczać. Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się (przez okres 4 tyg.), należy stosować preparaty z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (co najmniej 30 SPF). Skórę należy intensywnie nawilżać, nie stosować preparatów z kwasami AHA przez ok. 2 tygodnie oraz nie zdrapywać złuszczającego się naskórka. Po zabiegu złuszczania kwasem glikolowym, należy bezwzględnie dostosować się do wszystkich zaleceń Lekarza przeprowadzającego zabieg.

Jak często należy wykonywać peeling?
Dla widocznych i długoterminowych zmian, zaleca się wykonanie serii 4-6 peelingów w odstępach 2-3 tygodniowych. Serię można wykonać 2 razy w roku. Najlepszą porą na wykonanie peelingu glikolowego jest jesień i wczesna wiosna, ze względu na małe nasłonecznienie oraz brak mrozów.

zabieg

cena

Peeling "Glykopeel" - twarz

300 zł

Peeling "Glykopeel" - dłonie

300 zł

Peeling "Glykopeel" - dekolt

300 zł

Peeling "Glykopeel" - plecy

400 zł

 

« powrót


PEELING KWASEM AZELAINOWYM

Czym jest kwas azelainowy? Jak działa?
Kwas azelainowy naturalnie występuje w ziarnach zbóż i należy do grupy kwasów dikarboksylowych. Jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz.
Kwas azelainowy wykazuje działanie keratolityczne (złuszczające), przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych, wykazuje działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki właściwościom obkurczającym naczynia krwionośne, peeling znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu trądziku różowatego oraz rumienia, a właściwości wybielające doskonale sprawdzają się w leczeniu przebarwień skóry, głównie ostudy i przebarwień pozapalnych. Zalecany jest również w kuracji skóry atopowej, łuszczycowej i ze skłonnością do zapalenia mieszków włosowych.

W jakim celu używany jest peeling kwasem azelainowym?
Peeling pomaga w walce z trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym i zaskórnikowym, przebarwieniami, zapaleniem mieszków włosowych oraz łuszczycą (leczoną).

Dla kogo peeling kwasem azelainowym?
W naszym Centrum bardzo dużą wagę przykładamy do konsultacji, na której Lekarz dobiera rodzaj zabiegu dostosowując go do potrzeb skóry. Preparat składa się w 20% z kwasu azelainowego, 3,5% kwasu mlekowego oraz 2% wyciągu z ostropestu plamistego.

Jakich efektów można się spodziewać po wykonaniu peelingu kwasem azelainowym?
Już po pierwszym zabiegu można zauważyć, że skóra jest rozjaśniona i gładsza a przebarwienia i rumień stopniowo się redukują. Seria zabiegów zapewni poprawę skórze z problemami trądzikowymi. Koloryt i struktura skóry wyrównują się, zmniejsza się wydzielanie sebum, pory skóry ulegają zmniejszeniu. Możemy zaobserwować eliminację grudek i zaskórników.

Jak należy przygotować się do zabiegu?
Na tydzień przed peelingiem nie należy depilować skóry (mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić), wykonywać mikrodermabrazji, peelingów mechanicznych oraz używać preparatów drażniących skórę.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem kwasu azelainowego?

 • ciąża i laktacja;
 • miejscowe uszkodzenia (otarcia, nadżerki, przeczosy);
 • miejscowe stany zapalne skóry (infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze);
 • alergia skórna;
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie miejsca zabiegu (do 3 miesięcy);
 • stan po krioterapii w obrębie miejsca zabiegu (do 6 miesięcy);
 • doustna terapia pochodnymi witaminy A;
 • zewnętrzna terapia pochodnymi witaminy A;
 • skłonność do keloidów.

Jak wygląda zabieg?
Po wcześniejszym demakijażu i odtłuszczeniu skóry, preparat w postaci gęstego żelu nakładany jest na skórę. W zależności od wrażliwości skóry, pozostawiany jest na niej do 10 minut po czym neutralizowany odpowiednim preparatem.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Po zastosowaniu kwasu azelainowego czasem może pojawić się rumień, świąd, pieczenie, złuszczanie skóry. Wskazane jest intensywne nawilżanie naskórka, oraz ochrona przed promieniami UV oraz unikanie opalania przez okres 4 tygodni. Makijaż najlepiej nałożyć po 24h. Nie należy zdrapywać łuszczącego się naskórka.

Jak często należy wykonywać peeling?
Częstotliwość zabiegów dobierana jest indywidualnie. Zaleca się wykonać peeling w serii 4-6 zabiegów w ok. dwutygodniowych odstępach lub jako kurację jednorazową.

zabieg

cena

Peeling AZELAINOWY

280 zł

 

« powrót


PEELING TCA

Czym jest peeling TCA - kwas trójchlorooctowy i jak działa?
Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego, a także najsilniejszym kwasem organicznym. Podobnie jak kwas glikolowy, posiada bardzo małą strukturę cząsteczkową, przez co z łatwością dociera przez naskórek do skóry właściwej. Z tą jednak różnicą, że TCA jest dużo silniejszy. TCA jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz. Peeling TCA ma właściwości bardzo silnie złuszczające, głęboko oczyszczające, rozjaśniające, odnawiające oraz antystarzeniowe.

W jakim celu używany jest peeling kwasem trójchlorooctowym?
Peeling TCA wykonywany jest w przypadku niezapalnych zmian trądzikowych, rozszerzonych porów oraz obecności zaskórników, jak i pozostałościach po zmianach zapalnych (blizny, przebarwienia). Jego silne właściwości złuszczające redukują zmarszczki, pomagają przy nadmiernym rogowaceniu naskórka, rozjaśniają przebarwienia, spłycają i ujednolicają świeże blizny (również rozstępy). W Centrum Medycyny Estetycznej peeling TCA można wykonać na takie partie ciała jak twarz, dekolt, plecy oraz dłonie. O tym, czy peeling jest odpowiedni dla konkretnej skóry, decyduje lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg.

Jakich efektów należy się spodziewać po peelingu TCA?
Efekt docelowy jest widoczny po całkowitym złuszczeniu naskórka, czyli po ok. 10 dniach. Po tym czasie skóra uzyskuje jednolitą fakturę i koloryt, staję się bardziej napięta, sprężysta i świeża. Blizny i rozstępy ulegają spłyceniu. Następuje redukcja zmarszczek, a skóra jest odmłodzona i zregenerowana.

Jak należy przygotować się do zabiegu?
Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji (w tym laserowej), woskowania, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić. Nie należy wykonywać dermabrazji, unikać mechanicznego uszkodzenia naskórka. Nie należy stosować preparatów samoopalających oraz należy unikać opalania.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu TCA?
Podstawowe przeciwwskazania do wykonania peelingu trójchlorooctowego to:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • aktywna opryszczka;
 • podrażniona skóra oraz zapalne zmiany trądzikowe;
 • świeżo opalona skóra;
 • alergie skórne, liczne popękane naczynka;
 • doustna terapia retinoidami;
 • stan skóry po zabiegu chirurgicznym (także krioterapii) w obrębie twarzy;
 • skłonność do powstawania bliznowców.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się dokładnym demakijażem oraz odtłuszczeniem skóry specjalnym preparatem pre-peel. Wrażliwe partie twarzy są zabezpieczane i omijane. W zależności od indywidualnych predyspozycji skóry, dermatolog może wykonać peeling delikatniejszy lub silniejszy, nakładając mniejszą lub większa ilość warstw preparatu. Po aplikacji preparatu, na twarzy występuje rumień, odczuwa się pieczenie i dyskomfort, dlatego też w naszym Centrum w trakcie zabiegu używa się wentylatora, aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia pacjenta. Następnie kwas jest neutralizowany, usuwany, a skóra posmarowana balsamem kojąco-regenerującym.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Bezpośrednio po zabiegu, jak i 24 godziny po nim, niewskazane jest dotykanie i mycie twarzy oraz wykonywanie makijażu. Po 2-3 dniach od zabiegu, skóra brązowieje i zaczyna się złuszczać. Ten proces może potrwać nawet kolejne 7 dni. W żadnym wypadku nie wolno zdzierać łuszczącego się naskórka, gdyż grozi to powstaniem blizn i przebarwień. Skóra złuszczy się samoistnie. Należy ją intensywnie nawilżać, chronić preparatami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (50+ SPF), unikać opalania, chlorowanej wody, sauny, mrozów oraz mechanicznego podrażnienia skóry przez okres co najmniej 4 tygodni.

Jak często powinno się wykonywać peeling?
Dla najbardziej widocznych i trwałych efektów zaleca się wykonanie serii 2-6 zabiegów w odstępach ok. 4-tygodniowych. Najlepszą porą roku na wykonanie peelingu TCA jest jesień i wczesna wiosna, ze względu na małe nasłonecznienie oraz brak mrozów.

zabieg

cena

Peeling TCA - twarz

400 zł

Peeling TCA - dłonie

400 zł

Peeling TCA - dekolt

400 zł

Peeling TCA - plecy

500 zł

Peeling TCA - twarz + Dermapen

700 zł

 

« powrót


PEELING MIGDAŁOWY

Czym jest kwas migdałowy? Jak działa?
Kwas migdałowy w naturze występuje w gorzkich migdałach i należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA). Jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz. Peeling ten charakteryzuje się najsilniejszymi ze wszystkich kwasów właściwościami antybakteryjnymi. Działa również rozjaśniająco na delikatne przebarwienia oraz lekko złuszczająco.

W jakim celu używany jest peeling kwasem migdałowym? Czy peeling jest odpowiedni dla mnie?
Peeling znajduje zastosowanie w walce z aktywnym trądzikiem pospolitym (trądzik grudkowo-krostkowy, cysty), zaskórnikami i rozszerzonymi porami, przy nadaktywności gruczołów łojowych. Pomaga zlikwidować płytkie przebarwienia (piegi, po zmianach trądzikowych lub opalaniu). Ze względu na swoje właściwości złuszczające i nawilżające, pełni również funkcję przeciwstarzeniową.
O tym, czy peeling jest odpowiedni dla danej skóry, decyduje przede wszystkim lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg. Stosujemy peelingi z wykorzystaniem 40% lub 60% kwasu migdałowego.

Jakich efektów można się spodziewać po peelingu migdałowym?
Po zastosowaniu peelingu migdałowego pory odblokowują się i ulegają zwężeniu, zmiany trądzikowe się zasuszają oraz reguluje się poziom wydzielania sebum. Cera staje się gładka i rozświetlona, zmniejsza się widoczność przebarwień, a koloryt skóry staje się bardziej jednolity. Skóra jest nawilżona i wzmocniona. Peeling migdałowy poprawia stan skóry zmęczonej i poszarzałej. Seria zabiegów z kwasem o wyższym stężeniu zwiększa elastyczność, napięcie i jędrność skóry, spowalniając procesy jej starzenia.

Jak należy przygotować się do zabiegu?
Zawsze należy zaczynać od peelingów o niskim stężeniu i stopniowo zwiększać ich procentowość. Skórę można przygotować na działanie kwasu, stosując np. toniki z niskim stężeniem kwasu migdałowego. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji (w tym laserowej), woskowania, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić. Nie należy wykonywać dermabrazji, unikać mechanicznego uszkodzenia naskórka. Nie stosować preparatów samoopalających oraz unikać opalania.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania peelingu migdałowego?
Do najważniejszych przeciwwskazań należy:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • opryszczka;
 • podrażniona skóra oraz bardzo nasilony trądzik;
 • świeżo opalona skóra;
 • alergie skórne, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca;
 • doustna terapia retinoidami.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg składa się z dokładnego demakijażu oraz odtłuszczenia skóry preparatem pre-peel. Wrażliwe partie twarzy są zabezpieczane i omijane. Nakładany zostaje kwas migdałowy o stężeniu 40% lub 60%. Po ok. 10 minutach kwas zostaje neutralizowany oraz zmywany. Na twarz zostaje nałożony krem nawilżająco-łagodzący.

Jak należy dbać o skórę po zabiegu?
Mimo, że kwas migdałowy nie powoduje nadwrażliwości na promienie UV i peeling można wykonywać przez cały rok, należy chronić skórę nakładając kremy z filtrem przeciwsłonecznym i nie opalać się przez 4 tygodnie. Skórę należy intensywnie nawilżać, nie stosować preparatów z kwasami AHA przez ok. 2 tygodnie oraz nie zdrapywać złuszczającego się naskórka.

Jak często należy wykonywać peeling?
Efekt zauważalny jest już po pierwszym zabiegu, jednak jeśli chcemy widocznych i długoterminowych zmian, zaleca się wykonanie serii 4-6 peelingów w odstępach 2-3 tygodniowych. Serię można wykonać 2 razy w roku.

zabieg

cena

peeling MIGDAŁOWY 40%

300 zł

peeling MIGDAŁOWY 60%

300 zł

 

« powrót


PEELING HPP

Czym jest kwas HPP? Jak działa?
High Potency Peel jest mieszanką kwasów alfahydroksylowych (AHA). W jego skład wchodzi 70% kwas glikolowy, 4% kwas octowy, oraz 0,5% kwas pirogronowy. Dodatkowo zawartość 1,5% pirogronianu etylu i 1% glikolu propylenowego zwiększa penetrację związków aktywnych w głąb skóry, a działanie preparatu jest znacznie silniejsze niż w przypadku samego 70% kwasu glikolowego. Jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. Kwas HPP ma działanie przede wszystkim odmładzające, złuszczające oraz rozjaśniające. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz.


W jakim celu używany jest peeling kwasem HPP?
Peeling stosowany jest głównie w celu znacznego odmłodzenia skóry, likwidacji tzw. cienkich linii, spłycenia zmarszczek oraz powierzchownych blizn (również powstałych w wyniku zmian trądzikowych i innych stanów zapalnych skóry). HPP ma za zadanie również rozjaśnić posłoneczne i potrądzikowe przebarwienia skórne, jak i inne zmiany barwnikowe. Peeling HPP polecany jest osobom, które nie osiągnęły satysfakcjonującego efektu po zastosowaniu samego 70% kwasu glikolowego.


Jakich efektów  można się spodziewać po zabiegach z zastosowaniem kwasu HPP?
Działanie peelingu sprawia, że skóra jest:  odmłodzona, gładka, sprężysta, nabiera blasku. Zmarszczki i powierzchowne blizny ulegają spłyceniu. Przebarwienia i zmiany barwnikowe stają się jaśniejsze. Łagodzi nadmierne rogowacenie posłoneczne. Zabieg przynosi bardzo dobre efekty w obrębie skóry szyi i dekoltu.


Jak przygotować się do zabiegu?
Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie skóry preparatami zawierającymi AHA. HPP stosuje się głównie u osób, których skóra dobrze toleruje wysokie stężenie kwasu glikolowego. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji (w tym laserowej), woskowania, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić. Nie należy wykonywać dermabrazji, unikać mechanicznego uszkodzenia naskórka. Nie stosować preparatów samoopalających oraz unikać opalania.


Jakie są przeciwwskazania?
Podstawowe przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu HPP to:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • aktywna opryszczka,
 • podrażniona skóra oraz bardzo nasilony trądzik,
 • świeżo opalona skóra,
 • alergie skórne, liczne popękane naczynka,
 • doustna terapia retinoidami,
 • stan skóry po zabiegu chirurgicznym (także krioterapii) w obrębie twarzy


Jak wygląda zabieg?
Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu oraz odtłuszczenia skóry preparatem pre-peel. Wrażliwe partie twarzy są zabezpieczane i omijane. Następnie na skórę nakładany jest roztwór HPP. Po ok. 10 minutach, kwas jest neutralizowany, zmywany, a skóra zostaje posmarowana balsamem kojąco-regenerującym.


Jak dbać o skórę po zabiegu?
Po peelingu HPP, skóra może być bardziej zarumieniona, a łuszczenie będzie intensywniejsze, niż po peelingu samym kwasem glikolowym. Po zabiegu obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się (przez okres 4 tyg.), należy stosować preparaty z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (co najmniej 30+ SPF). Skórę należy intensywnie nawilżać, nie stosować preparatów z kwasami AHA przez ok. 2 tygodnie oraz nie zdrapywać złuszczającego się naskórka.

 

Jak często powinno się wykonywać peeling?
Aby osiągnąć najlepsze i długotrwałe efekty, peeling można wykonać 3 lub więcej razy w odstępach 3-4 tygodniowych. Należy jednak pamiętać, że to lekarz dermatolog ustala bardzo indywidualnie procedurę zabiegu. Najlepszym momentem na wykonanie zabiegu jest okres jesienny i wczesnowiosenny, ze względu na mniejsze promieniowanie słoneczne oraz brak mrozów.

 

zabieg

cena

Peeling kwasem HPP

300 zł


YELLOW PEEL

Czym jest Yellow Peel? Jak działa?
Yellow Peel jest zabiegiem składającym się z trzech etapów. W każdym z nich skóra jest poddana oddziaływaniu innych składników. W I etapie są to: kwas glikolowy i salicylowy, w II etapie – kwas retinowy i witamina C, a w etapie III - kwas fitowy, kojowy i azelainowy. Yellow Peel jest peelingiem medycznym wykonywanym przez lekarza dermatologa. W Centrum Medycyny Estetycznej peelingi medyczne wykonuje dr Magdalena Simon-Błażewicz.
Yellow Peel jest uważany za najdelikatniejszy i najmniej inwazyjny peeling chemiczny. Jak większość kwasów, ma właściwości złuszczające i stymulujące odnowę naskórka, ale przede wszystkim
redukuje przebarwienia, oczyszcza i rozświetla skórę oraz działa przeciwzmarszczkowo pobudzając
produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin.

W jakim celu używany jest Yellow Peel? Czy peeling jest odpowiedni dla mnie?
Yellow Peel przeznaczony jest dla osób, które zmagają się zarówno ze skórą problematyczną, łojotokową, bliznami potrądzikowymi, ale także dla tych, u których występują przebarwienia i
plamy posłoneczne, drobne zmarszczki i wiotkość skóry. Peeling można zastosować również w  okolicach oczu. O tym, czy peeling jest odpowiedni dla danej skóry, decyduje przede wszystkim lekarz dermatolog, który wykonuje zabieg. Lekarz również dobiera ilość nakładanych warstw podczas jednego zabiegu.

Jakich efektów mogę się spodziewać po Yellow Peel?
W ciągu paru godzin po zabiegu zwiększa się mikrokrążenie, poprawia utlenienie skóry oraz następuje
dostarczenie substancji odżywczych, a co za tym idzie – poprawa kolorytu.
Skóra staje się bardziej napięta a drobne zmarszczki są mniej widoczne.
Blizny i przebarwienia zostają rozjaśnione. Poprawia się gęstość skóry.

Jak powinnam się przygotować do zabiegu?
Przygotowanie skóry do zabiegu zależy od rodzaju problemu. Na ok. 7 dni przed zabiegiem, lekarz może zalecić kurację preparatem rozjaśniającym na bazie kwasów. Na tydzień przed zabiegiem nie należy wykonywać depilacji (w tym laserowej), woskowania, mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić. Nie należy wykonywać dermabrazji, unikać mechanicznego uszkodzenia naskórka.
Nie stosować preparatów samoopalających oraz unikać opalania.

Jakie są przeciwwskazania?
Podstawowe przeciwwskazania do zabiegu z użyciem Yellow Peel to:

 • ciąża i karmienie piersią
 • opryszczka
 • podrażniona skóra oraz bardzo nasilony trądzik
 • cera naczynkowa
 • świeżo opalona skóra
 • alergie skórne, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca
 • doustna terapia retinoidami

Jak wygląda zabieg?
Zabieg Yellow Peel składa się z trzech etapów. W I fazie skóra jest pozbawiana makijażu i dokładnie
oczyszczana specjalnym preparatem pre-peel. Następnie na skórę nakładana jest mieszanka dwóch
kwasów (glikolowego i salicylowego), co ma na celu złuszczenie naskórka. W II fazie na skórę nakłada się kilka warstw (w zależności od potrzeb skóry) mieszanki składającej się z kwasu retinowego i witaminy C. W tym etapie stymulowana jest produkcja kolagenu, elastyny i glikozamin. W III fazie stosuje się mieszankę kwasu fitowego, kojowego i azelainowego, w celu zredukowania przebarwień oraz rozjaśnienia blizn.

Jak dbać o skórę po zabiegu?
Po zabiegu na twarzy może pojawić się niewielki rumień a skóra może mieć żółtawy odcień. Przez ok. 10 dni skórę należy myć preparatami o neutralnym pH. Zwykle po 3 dniach następuje lekkie
złuszczanie. Skórę należy chronić nakładając kremy z filtrem przeciwsłonecznym i nie opalać się przez
4 tygodnie. Skórę należy intensywnie nawilżać, nie stosować preparatów z kwasami AHA przez ok. 2
tygodnie oraz nie zdrapywać złuszczającego się naskórka.

Jak często powinno się wykonywać Yellow Peel?
Zabieg Yellow Peel może być powtarzany co 30 dni do momentu uzyskania pożądanego efektu,
lub według zaleceń lekarza.

zabieg

cena

Yellow Peel

400 zł


« medycyna estetyczna

 

Poznaj nasz personel
Strona główna  |  o nas  |  oferta  |  raty  |  promocje  |  kontakt  |  szukaj
Mapa strony  |  Prawa autorskie © 2005-2022 CME